wtorek, 30 stycznia 2018

Kolejne urodziny= kolejny rok możliwości.


Wczoraj skończyłam 32 lata i...cieszę się z tego. Nie zamierzam ukrywać mojego wieku, a na pytanie o niego spłonąć rumieńcem. Nie liczę "lat doświadczenia" przypadających po skończeniu 18 wiosen, ani stawek VAT od skończenia pełnoletności. Nie wstydzę się swojego wieku chociaż nie zawsze tak było.

Wiele razy słyszałam, że życie zaczyna się po trzydziestce. Uśmiechałam się wówczas ukradkiem rozmyślając o naiwności osoby głoszącej ten pogląd. Ja dwudziestoletnia kobieta, wkraczająca w dorosły świat sądziłam, że tylko młodość zasługuje na zainteresowanie. Uważałam, że tylko młody człowiek może zmieniać świat, ma nieograniczone możliwości oraz musi dokonać dobrych wyborów skutkujących na przyszłość. Musi tak zaprojektować swoje przyszłe życie, żeby niczego nie zmieniać ani nie żałować. Bo później to już koniec, zaklepane. Raz dokonane wybory są nieodwołalne i niepodważalne.

Z czasem na szczęście mój światopogląd uległ zmianie. Teraz wiem, że w każdym momencie, niezależnie od wieku możemy zacząć od nowa. Może próbować znaleźć swoją drogę tyle razy, na ile starczy mu sił. Może ponosić porażki, odnosić sukcesy, testować, próbować i zmieniać tyle razy na ile ma ochotę. Posiada tyle możliwości, na ile sobie pozwoli. Może ryzykować tyle razy na ile starczy mu odwagi i pomysłów na własne życie.

Mam 32 lata. Jestem mamą dwójki dzieci. Żoną jednego męża. Kobietą, która na nowo układa swoją rzeczywistość. Mam głowę pełną pomysłów, wizji i koncepcji. Mam w sobie zapał by spróbować od nowa określić swoją osobę. Znaleźć swoje miejsce w świecie.

Mam 32 lata. Jestem mamą dwójki dzieci. Żoną jednego męża. Posiadam ostoję w mojej rodzinie. Zdobyłam trochę doświadczenia, dzięki któremu bardziej doceniam mądrość życiową innych osób. Posiadam w sobie więcej pokory bo wiem, że wiele sytuacji może mnie zaskoczyć.

Mam 32 lata ani dużo, ani mało. Polubiłam samą siebie. Jestem w takim momencie mojego życia kiedy chcę być sobą. Nie chcę ani nikogo udawać, ani nikomu się przypodobać. Chcę być sobą, choć zależy mi na ciągłym rozwijaniu się.

Mam 32 lata. Lubię moje tu i teraz.

Mam 32 lata. Przede mną kolejny rok możliwości. Zamierzam go dobrze wykorzystać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobiwych.

Copyright © 2016 Tusiaki , Blogger